Oblíbené typy raftů

Oblíbené typy raftů

Raft je ploché a široké nafukovací plavidlo, které je vyráběno z velmi odolné směsi gumy. Toto plavidlo poslouží jak adrenalinovým sportovcům, tak i rodinám pro rekreační plavbu. Raft je tedy především používán pro komerční a expediční plavby respektive rafting. Raftů je hned několik druhů, které se liší počtem míst k sezení. Nejpoužívanějším typem je ten se čtyřmi až šesti místy k sezení. Pro pohon se používají pádla, která při zapůjčení raftu jsou obvykle v ceně, stejně tak jako plovací vesta, helma nebo voděodolný barel. Ovšem záleží vždy na půjčovně raftů.

Typy raftů:

Raft Colorado 360

Raft Colorado 360, jak už vyplívá z názvu, je dlouhý 360 cm a široký 160 cm. Jedná se o univerzální raft, který můžete využít jak s celou rodinou pro prázdninové putování po řece, tak i pro adrenalinové putování s přáteli po divoké řece. Kapacita tohoto typu raftu je omezena na 3 – 4 osoby. Nosnost raftu je 500 kilogramů a samotná váha raftu je 28,5 kila. Tento raft je dodnes nejpopulárnějším závodním člunem v Čechách. Plavidlo je snadno ovladatelné a zvládne jej řídit každý začátečník. Otevřená záď pak zajišťuje odtok vody při plavbě v peřejích.

Raft Colorado 360

Colorado 450

Raft Colorado 450 je v podstatě větší verzí raftu Colorado 360. Opět nám z názvu vyplívá celková délka plavidla, která je 450 cm, přičemž šířka zůstává stejná jak u předchozího modelu, to je 160 cm. Raft je pro 3 – 6 osob s celkovou nosností 600 kilogramů a samotná váha raftu je 38 kilo. Raft opět poslouží jak adrenalinovým sportovcům, tak i rekreantům pro klidnou a bezpečnou jízdu po řece. Záď raftu je opět otevřená kvůli odtoku vody.

Raft Colorado 450

Raft ONTARIO 420

Raft ONTARIO 420 je univerzální člun pro vícedenní plavbu s celou rodinou. Raft je pro 6 osob a jeho délka 420 cm zaručuje dostatek prostoru i pro bagáž. Tento raft je velice podobný raftům Colorado, avšak ONTARIO je jeho sucho verzí, díky uzavřené zádi, díky tomu je loď o něco rychlejší než předchozí zmiňované modely. Příď je lehce zvednutá a krytá palubou z pevného Nitrilonu, která zabraňuje vniknutí vody do lodi při sjíždění jezů či při průjezdu peřejemi.

Raft ONTARIO 420